Koncert chóru Poznańskie Słowiki

Opublikowano

W niedzielę, 22 września, odbył się wspaniały i poruszający koncert chóru Poznańskie Słowiki. Koncert, zorganizowany w 80-lecie wybuchu II wojny światowej i 75-lecie Powstania Warszawskiego, adresowany był do Powstańców Warszawskich i wszystkich obrońców naszej Ojczyzny. 

Jesienią 2019 roku mija również okrągłe 80 lat od założenia Chóru Stuligrosza — Poznańskich Słowików, który to chór swoją działalność rozpoczął w konspiracji. W obliczu wojny pieśni śpiewane przez chór stały się niezwykłą manifestacją ducha polskości. Do dziś zespół współtworzyło ponad 1500 śpiewaków, którzy koncertowali w niemal wszystkich krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie czy Japonii, śpiewając dla prezydentów, królów i papieży.

Dziękujemy Gościom Honorowym — Kombatantom, a także Pani Marszałek Sejmu RP Małgorzacie Kidawie-Błońskiej i Panu Senatorowi RP Aleksandrowi Pociejowi, i wszystkim przybyłym, w tym gronu przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, za obecność.

Wraz z Dom Kultury „Włochy” i Okęcka Sala Widowiskowa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy było współorganizatorem koncertu.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z piekną historią i osiągnięciami chóru Poznańskie Słowiki: http://www.slowiki.poznan.pl

fot. Paweł Tabor, Dom Kultury „Włochy” i Piotr Daniluk.

Wróć