Serdecznie zapraszamy do udziału w zimowym spacerze po Łazienkach Królewskich. Podczas spotkania poznacie historię tego miejsca, architekturę najważniejszych obiektów i niezwykłe ciekawostki z barwnego życia dworskiego. Kto był ulubionym poetą króla Stanisława Augusta? Do czego służyła drapaczka? Dlaczego pod koniec obiadów podawano suszone śliwki? Gdzie można zobaczyć miejsce po marmurowej wannie? Wszystkiego dowiecie się już w najbliższą sobotę.
Miejsce spotkania: pomnik Józefa Piłsudskiego, godz. 17.00 Spacer potrwa ok. 1 – 1,5 godziny. Mile widziane również rodziny z dziećmi
Cmentarz Wojskowy na ul. Powązkowskiej to wielka księga historii Polski. Chciałoby się powiedzieć, że tej chwalebnej, ale nie tylko. Na spacerze odwiedzimy sobie groby ludzi, którzy odpowiadali za śmierć polskich bohaterów, oraz groby właśnie tych bohaterów.
Odszedł wspaniały Człowiek, wieloletni członek Oddziału KORT Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, skarbnik Zarządu Głównego TPW w latach 2013 – 2018, cudowny gawędziarz, znawca historii Warszawy i niestrudzony jej propagator.