Targówek Satyryczny WIECHOWISKO! Szanowna Publiko i Artyści Śmichu-Chichu!

Opublikowano

Burmistrz Dzielnicy Targówek, Centrum Aktywności i Kultury oraz Impresariat Artystyczny Sursum Artes – realizator Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha zapraszają zacnych i szanownych Państwa wraz z rodzinami na piknik rodzinny utrzymany w stylu przedwojennej Warszawy, który odbędzie się w sobotę 25 maja 2019 r. od godz. 14.00 do 22.0 w Parku Wiecha przed Teatrem Rampa pod nazwą Targówek Satyryczny Wiechowisko. W tym roku odbędzie się już IV edycja Turnieju, który został w roku 2018 uhonorowany prestiżową Nagrodą Gazety Południe „Za kultywowanie humoru warszawskiego i za Wiechowisko”. Uczestnicy Turnieju, warszawscy artyści Śmichu-Chichu, będą walczyć o Laur Wiecha w dwóch konkurencjach: humorystycznej prezentacji estradowej w dowolnej formie ( wiersz, piosenka, stund-up, skecz) oraz w konkurencji freestyle w kategorii open ( pojedynki rapowej improwizacji wierszem na zadany przez publiczność temat). Jurorami będą reżyser telewizyjnych widowisk satyrycznych Krzysztof Jaślar, Dyr. Art. Teatru Rampa Cezary Domagała, artysta polskiego kabaretu Mirosław Gancarz. Ligę Freestylową prowadzi Artur Lewandowski. Nagroda Publiczności będzie jak zawsze mierzona w decybelach aplauzu!

Targówek Satyryczny Wiechowisko to nie tylko spotkanie z niepowtarzalnym humorem i warszawską pieśnią, ale przede wszystkim całodniowy festyn w świecie rodzinnych gier i zabaw dawnej Warszawy z udziałem artystów ulicznych, z możliwością natychmiastowej fotki w odpowiedniem widoczku na życzenie, z estradowymi konkursami dla publiczności oraz możliwością przekąszenia coś na ciepło, ewentualnie coś na zimno. Ogromne bańki mydlane, woda z saturatora, rekreacyjne leżaki, spektakl Cafe pod Minogą z Piwnicy na Wójtowskiej, tudzież inne atrakcje będą zabawiać gości Wiechowiska przez cały dzień. Targówek Satyryczny Wiechowisko to dzień z humorem, mądrością i z nutką warszawskiego sentymentu w sercu, a sosik i smak polskiego humoru okraszą kabareciarze i satyrycy znani na scenach polskiego kabaretu i Stand-upu, tacy jak:

  • Mirosław Gancarz - aktor i scenarzysta kabaretowy, muzyk i pedagog, Występował w studenckim kabarecie „Paka”, skąd został zwerbowany przez Adama Pernala do kabaretu Potem. Pomysłodawca, założyciel i prezes Zielonogórskiego Stowarzyszenia Satyryków. Organizator pięciu edycji Zielonogórskiego Przeglądu Sztuki Kabaretowej. Organizator zielonogórskiej edycji „Sceny Kabaretowej Trójki” oraz wielu koncertów jazzowych z udziałem wykonawców z Europy i USA.
  • Wojtek Pięta – uczestnik programu Kuby Wojewódzkiego i Comedy Central. Finalista Antrakt Stand-up Festiwal 2016. Brał udział w roastach: Tego Typa Mesa oraz Krzysztofa Skiby. Z Abelardem Gizą występuje jako jego support, Gospodarz sceny Stand-up Silesia, Stand-up Tarnów, a także krakowskich scen Stand-up w Zet Pe Te. Autor kanału w serwisie youtube oraz improwizator sceniczny.
  • Mieszko Minkiewicz - stand-uper z dziesięcioletnim komediowym stażem. Występował na antenie Polsatu, TVP2, TVP Rozrywka, Nowa TV i Comedy Central. Aktywnie animuje komedię na Podlasiu, skąd pochodzi, oraz w Warszawie, gdzie mieszka.
  • Bartłomiej Korbel - Twórca projektu Stand-up No Limits, współpracy z komikami z całej Polski. Konferansjer i organizator imprez kulturalno-rozrywkowych w formule stand-up comedy show.

Publikę Wiechowiska i świat dawnej Warszawy w „ulicznech ślagierach” kołysać będą:

  • Kapela Warszawiaki - pierwszorzędna ferajna artystów warszawskiego folkloru, znakiem tego banjo, gitara, akordeon, kontrabas, bęben, gwizd i śpiew.
  • DJ Bratko - Prażanin, animator kultury, streetworker, cyklista, pszczelarz i DJ. Wielbiciel Funku i bałkańskiego szaleństwa ze szczególnym uwielbieniem folkloru Warszawy i dźwięków jej ulic. Na co dzień przygrywa w takich miejscach jak: DZiK, BarStudio, PlanB, często w radosnym duecie z DJ Kozakiem.

Maciej Gąsiorek, aktor Teatru Rampa, pomysłodawca i dyrektor Turnieju tak określa zamysł warszawskiej, pokoleniowej zabawy z humorem: „Śmieszna piosenka, śmieszne wiersze, stund-up, występy grup kabaretowych, freestyle w kategorii open. Przez cały dzień będziemy świadkami finałów współczesnych, humorystycznych prezentacji. Zwycięży ta, która jak saper potrafi rozbroić czy też jak bokser znienacka, śmiechem i urokiem osobistem, położyć na łopatki. Humor idący przez pokolenia, jego tematy, są lusterkiem polskiej rzeczywistości. Każdego kto chce podzielić się swoim humorystycznym talentem – ZAPRASZAMY. Autorzy i kompozytorzy dowolni, także samo twórczość własna. Na zgłoszenia czekamy do 17 maja do godz.16.00. Czytajcie Regulamin Turnieju! Za wszystkich trzymamy kciuki!”

Targówek Satyryczny Wiechowisko
IV Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha 2019
Sobota 25 maja od godz. 14.00 do 22.00
Park Wiecha przed Teatrem Rampa

Autorzy i kompozytorzy dowolni, także samo twórczość własna.

konkurencje:

  • humorystyczna prezentacja estradowa w dowolnej formie.
  • freestyle w kategorii open

jurorzy: Krzysztof Jaślar, Cezary Domagała, Mirosław Gancarz.

www.targowek.waw.pl/turniejolaurwiecha

Biuro Turnieju: tel. 668 190 999; twsolaurwiecha@gmail.com

Zgłoszenia do 17 maja 2019 r. Obowiązuje znajomość regulaminu!

Patronat Honorowy: Burmistrz Dzielnicy Targówek

Organizatorzy: Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, Centrum Kultury i Aktywności, Impresariat Artystyczny Sursum Artes

Partnerzy: Teatr Rampa, Stowarzyszenie Gwara Warszawska, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Muzeum Warszawy oddział Muzeum Warszawskiej Pragi, portal Warszawa.pl, Stolica Warszawski Magazyn Ilustrowany, ZAiKS, Grupa POLMLEK

Patronat Prasowy: STOLICA Warszawski Magazyn Ilustrowany, Kurier Praski, Gazeta Południe, Ząbki24.pl

Wróć