„Nasz kwartał Warszawy” – projekt varsavianistyczny

Opublikowano

Projekt realizowany będzie w Przedszkolu nr 425 na warszawskim Gocławiu od lutego do kwietnia 2019 roku. Celem projektu jest m.in.:

 • zapoznanie dzieci z bliższą i dalszą okolicą;
 • wzbudzenie zainteresowania historią Warszawy;
 • kultywowanie patriotyzmu lokalnego;
 • poznanie elementów gwary warszawskiej.
 1. 11-22.01.2019 Warszawa w projektach badawczych

  Każda z grup wychowawczych zrealizuje projekt badawczy dotyczący Warszawy. Projekty obejmować będą tematykę legend warszawskich, metra, znanych warszawiaków, symboli Warszawy. Dzieci zachęcane będą do zadawania pytań i szukania na nie kreatywnych odpowiedzi, wizyt w muzeach  i miejscach poświęconych Warszawie i jej historii, wezmą udział w spotkaniach z ekspertami.
 2. 19.02.2019 Varsavianistyczne warsztaty rodzinne

  W trakcie warsztatów rodzice wraz z dziećmi przygotują ogon Syrenki Warszawskiej, tatusiowe zaplotą jej warkocze z włóczki, chętni wykonają kirigami Pałacu Kultury i Nauki, ulepimy warszawskie monumenty. Wykonane elementy posłużą do przygotowania dekoracji na Plener bajarsko-plastyczny.
 3. Plener bajarsko-plastyczny „Warszawa opowiadana”

  Dzięki wizycie w placówce Karawany Opowieści dzieci będą miały okazję wysłuchać warszawskich historii, które następnie przeniosą na papier, wykorzystując do tego wybrane techniki plastyczne. Uczestnikami Pleneru będą dzieci z południowo-praskich przedszkoli. Przygotowane prace wystawione zostaną następnie w zaprzyjaźnionej z Przedszkolem bibliotece i domu kultury.
 4. Warszawski marzec

  W marcu wybierzemy się z przedszkolakami na grę miejską po Gocławiu. Dzięki uprzejmości Muzeum Czar PRL-u pokażemy warszawskie legendy na slajdach podczas popołudniowych spotkań dla dzieci i rodziców z naszego Przedszkola.
 5. Kwiecień w Warszawie

  W kwietniu zaprosimy warszawskich nauczycieli na zajęcia otwarte zapoznające dzieci z gwarą warszawską organizowane we współpracy z WCIES. Projekt zakończymy Warszawskim Targiem Podwieczorkowym, podczas którego poczęstujemy się warszawskimi przysmakami, pokażemy film prezentujący naszą podróż po Warszawie i wykonany w Przedszkolu lipdub.

Wróć