Oddział Centrum

Oddział Centrum prowadzi działalność artystyczną: utworzenie i prowadzenie Chóru „Starówka”, praca w sekcji poetycko-malarskiej, zapraszanie i goszczenie polonijnych zespołów artystycznych ze wschodu. Współpracuje z Organizatorami Ośrodków Polskich: przy obiektach sakralnych poza granicą wschodnią, prowadzi zbiórki i transport polskich książek. Do działań oddziału należy także organizacja spotkań integracyjnych w siedzibie Oddziału i na sesjach wyjazdowych, także poza granicą wschodnią.

Ponadto współpracuje z Zarządem Głównym TPW w zakresie obsługi literackiej i plastycznej, organizuje corocznie opłatek w Zamku Królewskim, w Sali Wielkiego Skarbca, we współpracy ze Związkiem Piłsudczyków.

Każdego roku oddział bierze udział w konkursie „Warszawa w kwiatach i zieleni”.

Chór „Starówka”

Od roku 1996 przy Oddziale Centrum Towarzystwa Przyjaciół Warszawy działa chór „Starówka”. Dotychczas daliśmy ok. 200 koncertów, między innymi w Domach Kultury, szkołach, Domach Opieki Społecznej oraz na corocznym Opłatku dla środowisk patriotycznych na Zamku Królewskim przez TPW Oddział Centrum. Nasz repertuar obejmuje pieśni o różnej tematyce, przede wszystkim pieśni warszawskie, patriotyczne oraz kolędy. Chór na swoim koncie ma wiele wyróżnień, dyplomów, nagród, między innymi Grand Prix, Nagrodę Publiczności zdobytych w przeglądach chórów amatorskich.

Próby chóru „Starówka” odbywają się w Staromiejskim Domu Kultury (ul. Rynek 2) w poniedziałki w godz. 14.00–15.00 oraz w środy w godz. 14.00–16.00.

Dyrygentką chóru jest Pani Sylwia Krzywda, która dzięki swojemu profesjonalizmowi potrafi w miłej i ciepłej atmosferze nauczyć śpiewać każdego. Wszystkich chętnych, szczególnie seniorów, zapraszamy do wspólnego śpiewania by miło spędzać z nami wolny czas.

Grupa poetów

Od początku 2002 roku przy Oddziale Centrum Towarzystwa Przyjaciół Warszawy istnieje „Grupa poetów”, która skupia miłośników poezji. Na spotkaniach w kameralnym gronie, czytamy swoje wiersze i dzielimy się uwagami. Dzięki naszym spotkaniom zyskujemy nowych przyjaciół i w miłej atmosferze czytamy swoje wiersze, fraszki do tej pory najczęściej pisane „do szuflady”.

Dotychczas przygotowaliśmy 25 biuletynów z napisanymi przez nas wierszami. Niektórzy z nas wydali swoje tomiki poezji. Wielokrotnie organizowaliśmy wieczory poezji dla naszych przyjaciół oraz dla szerszej publiczności.

Aktualnie spotykamy się w czwartą środę miesiąca w godz. 16.15–18.00 w siedzibie Zarządu Głównego przy pl. Zamkowym 10.

Wszystkich chętnych, szczególnie seniorów zapraszamy do twórczego spędzania wolnego czasu z nami.