Oddział KORT

(Klub Organizatorów Ruchu Turystycznego)


Aktualności

„Warszawa. Najciekawsze realizacje” — spotkanie z Oddziałem KORT

Opublikowano

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział KORT zaprasza na comiesięczny salon przewodnicki pt. „Warszawa. Najciekawsze realizacje”.

Podczas spotkania opowiemy o nowych, ciekawych miejscach, do których rzadko lub wcale nie dociera turysta, a które pojawiły się na mapie Warszawy na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Więcej... „Warszawa. Najciekawsze realizacje” — spotkanie z Oddziałem KORT


„Panny stojące i kapeluszowe — historia warszawskiej prostytucji”

Opublikowano

Oddział KORT Towarzystwa Przyjaciół Warszawy z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego serdecznie zaprasza na spacer pt. „Panny stojące i kapeluszowe — historia warszawskiej prostytucji”. Mówi się, że żadna praca nie hańbi, ale czy aby na pewno? Czy tego chcemy, czy nie prostytucja istniała i istnieć będzie, jak zatem wyglądało to w dawnych czasach? Dużo było domów publicznych? Czy wiadomo było, która z dam to „panna kapeluszowa”? W ramach spaceru przybliżone zostaną miejsca wykonywania najstarszego zawodu świata w Warszawie do końca XIX w.

Więcej... „Panny stojące i kapeluszowe — historia warszawskiej prostytucji”


Tradycje Bożego Narodzenia

Opublikowano

W sobotę 12 grudnia o godz. 12:00 w Muzeum Niepodległości przy al. Solidarności 62 odbędzie się Spotkanie Historyczne „Kościoły i obrzędy bożonarodzeniowe”. Prelekcję poprowadzą Kamila Gelert i Agnieszka Trepkowska.

Po spotkaniu zapraszamy na spacer „Kościoły i historia Leszna” — spacer poprowadzi Agnieszka Trepkowska.

Wstęp do muzeum: 1 zł

 

Więcej... Tradycje Bożego Narodzenia


Strona 5 z 5