Archiwum

Varsavianistyczna szkoła — archiwum 2015

Fotorelacja z gry miejskiej po Lesie Bielańskim

Opublikowano

Z okazji obchodów Roku Lasu Bielańskiego, w ramach zdobywania przez placówki oświatowe certyfikatu Varsavianistyczna szkoła, w dniu 2 listopada 2015 r. odbyła się gra miejska zorganizowana przez Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Trasa wyznaczona dla uczestników przebiegała ścieżką edukacyjną przez najpiękniejsze rejony Lasu Bielańskiego.

Więcej... Fotorelacja z gry miejskiej po Lesie Bielańskim


Fotorelacja z sesji zamkowej „Walka o dobra kultury”

Opublikowano

29 października 2015 r. uczniowie uczestniczyli w drugiej w tym roku szkolnym Sesji Zamkowej organizowanej przez Fundację Artibus Muzyka — Obraz — Słowo we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy i Zamkiem Królewskim. Na uroczystą Sesję przybyli przedstawiciele reprezentujący: Kuratorium Oświaty, Biuro Edukacji oraz Urząd Prezydenta m.st. Warszawy. List do uczestników wystosował metropolia warszawski bp. Kazimierz Nycz

Więcej... Fotorelacja z sesji zamkowej „Walka o dobra kultury”


Spotkanie koordynatorów Varsavianistycznej szkoły

Opublikowano

Serdecznie zapraszamy koordynatorów Varsavianistycznej szkoły na spotkanie, które odbędzie się w sali konferencyjnej PGR Bródno przy ul. św. Wincentego 92 w poniedziałek 26 października br. o godz. 14:00.

Więcej... Spotkanie koordynatorów Varsavianistycznej szkoły


Fotorelacja ze spotkania przy grobie Stefana Starzyńskiego

Opublikowano

Jak co rok, 8 września 2015, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy i uczniowie szkół Varsavianistycznych spotkali się na uroczystości przy symbolicznym grobie bohaterskiego prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim. Uroczystość zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Krótkie przemówienia wygłosili: Dyrektor Biura Kultury Urzędu Miasta stołecznego Warszawy i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. O bohaterskim prezydencie opowiadała przewodniczka Wiesława Dłubak. Potem, przy asyście honorowej Wojska Polskiego, delegacje złożyły kwiaty na grobie Stefana Starzyńskiego.

Więcej... Fotorelacja ze spotkania przy grobie Stefana Starzyńskiego


Fotorelacja z uroczystości „Jerzyków” w Puszczy Kampinoskiej

Opublikowano

6 września 2015 r. uczniowie szkół wzięli udział w uroczystości patriotyczno-religijnej przy Krzyżu „Jerzyków” w Puszczy Kampinoskiej.

W drodze do Pociechy byli na Cmentarzu Palmiry. Wśród pomordowanych na palmirskiej polanie śmierci odnaleźli pomniki polskiego mistrza olimpijskiego Janusza Kusocińskiego i marszałka Sejmu RP Macieja Rataja. W muzeum oglądaliśmy zdjęcia i film z egzekucji w Palmirach, przedmioty znalezione podczas ekshumacji w 1947 roku oraz liczne zdjęcia pomordowanych.

Więcej... Fotorelacja z uroczystości „Jerzyków” w Puszczy Kampinoskiej


Fotorelacja z sesji zamkowej

Opublikowano

10 czerwca 2015 r. uczniowie uczestniczyli w kolejnej Sesji Zamkowej zorganizowanej przez Fundację Artibus — Muzyka — Obraz — Słowo we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy i Zamkiem Królewskim. Sesja była poświęcona nauczaniu papieskiemu Jana Pawła II. Uczestnicy poznali słowa papieża-Polaka kierowane do młodzieży podczas jego pielgrzymek do Ojczyzny. Przypomnieli sobie także miejsca w Warszawie upamiętnione obecnością Jana Pawła II.

Więcej... Fotorelacja z sesji zamkowej


Fotorelacja ze spotkania z Anną Marią Anders

Opublikowano

9 czerwca 2015 r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Anną Marią Anders — córką generała Andersa, autorką książki „Córka Generała i piosenkarki”, Prezesa Fundacji Generała Władysława Andersa. Uroczystość została zainicjowana i zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy we współpracy nauczycieli i uczniów — zwłaszcza harcerzy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 89 przy ul. Skaryszewskiej.

Więcej... Fotorelacja ze spotkania z Anną Marią Anders


Międzyszkolny konkurs plastyczny — fotorelacja

Opublikowano

8 czerwca 2015 r. w Oddziale Stare Miasto Towarzystwa Przyjaciół Warszawy miał miejsce wernisaż prac plastycznych, nagrodzonych w Międzyszkolnym Konkursie „Warszawa zniszczona i odbudowana”, zorganizowanym przez Komisję Młodzieżową Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy z okazji 70 rocznicy powstania Biura Odbudowy Stolicy.

Więcej... Międzyszkolny konkurs plastyczny — fotorelacja


Fotorelacja z gry miejskiej „Śladami wybitnych uczniów Szkoły Rycerskiej”

Opublikowano

23 maja 2015 r. Komisja Młodzieżowa TPW we współpracy z Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowała grę miejską dla uczniów warszawskich szkół na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Najpierw uczestnicy zwiedzali z przewodnikiem najciekawsze miejsca tej najstarszej warszawskiej uczelni, a potem na podstawie zdobytej wiedzy i obiektów zgromadzonych na okolicznościowej wystawie zorganizowanej w dawnym gmachu BUW-u wypełniali karty ze specjalnie przygotowanymi zadaniami. Zabawa była przednia, a przy tym uczniowie wiele się nauczyli.

Więcej... Fotorelacja z gry miejskiej „Śladami wybitnych uczniów Szkoły Rycerskiej”


Wyświetl aktualności z roku: