Spacery i spotkania — archiwum 2016

„Warszawa. Najciekawsze realizacje” — spotkanie z Oddziałem KORT

Opublikowano

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział KORT zaprasza na comiesięczny salon przewodnicki pt. „Warszawa. Najciekawsze realizacje”.

Podczas spotkania opowiemy o nowych, ciekawych miejscach, do których rzadko lub wcale nie dociera turysta, a które pojawiły się na mapie Warszawy na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Więcej... „Warszawa. Najciekawsze realizacje” — spotkanie z Oddziałem KORT


Piotr Drzewiecki — pierwszy prezydent Warszawy w Polsce Niepodległej

Opublikowano

Na spotkaniu Komisji Historycznej w trzeci piątek lutego. Poznamy bliżej działalność i dorobek inżyniera Piotra Drzewieckiego (1865-1943) pierwszego prezydenta Warszawy w Polsce Niepodległej, inicjatora przyłączenia do Warszawy ,,przedmieść” (dziś tak ważnych dzielnic jak Mokotów, Żoliborz, Grochów, Saska Kępa).

Więcej... Piotr Drzewiecki — pierwszy prezydent Warszawy w Polsce Niepodległej


„Panny stojące i kapeluszowe — historia warszawskiej prostytucji”

Opublikowano

Oddział KORT Towarzystwa Przyjaciół Warszawy z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego serdecznie zaprasza na spacer pt. „Panny stojące i kapeluszowe — historia warszawskiej prostytucji”. Mówi się, że żadna praca nie hańbi, ale czy aby na pewno? Czy tego chcemy, czy nie prostytucja istniała i istnieć będzie, jak zatem wyglądało to w dawnych czasach? Dużo było domów publicznych? Czy wiadomo było, która z dam to „panna kapeluszowa”? W ramach spaceru przybliżone zostaną miejsca wykonywania najstarszego zawodu świata w Warszawie do końca XIX w.

Więcej... „Panny stojące i kapeluszowe — historia warszawskiej prostytucji”


Strona 5 z 5