Archiwum aktualności. 2019

Robotnicza czy biurowa? — spacer po ul. Grzybowskiej

Opublikowano

Ulica Grzybowska. niegdyś droga, przy której wyrosły liczne browary, cegielnie i młyny. Dzisiaj to przede wszystkim osiedla mieszkaniowe, hotele i restauracje. Historia ulicy obfituje w elementy tragiczne i humorystyczne, a krajobraz zmienia się na naszych oczach tracąc historyczne zabudowania, a zyskując nowoczesne. Ale czy wszystkie te zmiany są słuszne? Zobaczmy to sami.

Zapraszamy na spacer w niedzielę, 10 lutego, g. 11.00 – 13.00. Miejsce zbiórki — Plac Grzybowski naprzeciwko kościoła pw. Wszystkich Świętych.

Prowadzi: Agnieszka Trepkowska

 

Więcej... Robotnicza czy biurowa? — spacer po ul. Grzybowskiej


Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Ireny Sendlerowej

Opublikowano

Zapraszamy na uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Irenie Sendlerowej.

ul. Siedzibna 25
15 lutego 2019 r.
godz. 12:00

oraz na spektakl muzyczny w wykonaniu uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Spektakl odbędzie się w:

Domu Kultury Świt
ul. Wysockiego 11
godz. 9:00

Wstęp wolny!

 

Więcej... Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej Ireny Sendlerowej


Szlachetność wzrusza w każdym narodzie i w każdych czasach — Stanisław Moniuszko polski kompozytor, dyrygent i pedagog

Opublikowano

Akademia Varsavianistyczna Dzielnicy Targówek

Zapraszamy na wykład varsavianisty Michała Rybaka „Szlachetność wzrusza w każdym narodzie i w każdych czasach — Stanisław Moniuszko polski kompozytor, dyrygent i pedagog”. Spotkanie odbędzie się 20 lutego o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy przy ul. św. Wincentego 85 (1 piętro).

 

Więcej... Szlachetność wzrusza w każdym narodzie i w każdych czasach — Stanisław Moniuszko polski kompozytor, dyrygent i pedagog


Pokaz filmu o Irenie Sendlerowej

Opublikowano

Rok 2018 był okrzyknięty Rokiem Ireny Sendlerowej. Irena Sendlerowa wybrana została Warszawianką Stulecia. 15 lutego 2019 roku mija 109 rocznica Jej urodzin.

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Ochota zaprasza na pokaz filmu dedykowany Członkom i Sympatykom Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

„W imię ich matek. Historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Mary Skinner to nagradzany w 2010 roku dokument opowiadający o działalności Ireny Sendlerowej i powiązanych z nią osób.

 

Więcej... Pokaz filmu o Irenie Sendlerowej


Warszawskie nieznane artystki: Tekla Bądarzewska, Elżbieta Baumann — Akademia Varsavianistyczna Dzielnicy Targówek

Opublikowano

 

Prezes Zarządu Głównego TPW zaprasza na wykład inauguracyjny „Warszawskie nieznane artystki: Tekla Bądarzewska, Elżbieta Baumann”. Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Św. Wincentego 85 (1 piętro).

 

 

Więcej... Warszawskie nieznane artystki: Tekla Bądarzewska, Elżbieta Baumann — Akademia Varsavianistyczna Dzielnicy Targówek


Strona 10 z 11