Archiwum aktualności. 2016

Wystawa „W stulecie powstania W.K.S. Legia 1916 – 1939”

Opublikowano

Wernisaż wystawy „W stulecie powstania W.K.S. Legia 1916 – 1939” odbędzie się 24 maja o godz. 12.00 w Galerii Przystanek na ogrodzeniu parku im. Stefana Żeromskiego na Żoliborzu. Wystawę zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Żoliborz – Bielany oraz Stowarzyszenie Warszawa w Europie.

Więcej... Wystawa „W stulecie powstania W.K.S. Legia 1916 – 1939”


W stulecie powiększenia terytorium Warszawy

Opublikowano

Komisja Historyczna Zarządu Głównego TPW planuje dwa spotkania do wakacji, w maju i w czerwcu (tradycyjnie w trzeci piątek miesiąca, o godz. 17), na których prelegentami będą członkowie naszej Komisji:

  • Jan Berger — autor pionierskich publikacji o dzielnicach Warszawy położonych po prawej stronie Wisły — Grochowie i Saskiej Kępie,
  • Tadeusz Władysław Świątek — znany varsavianista, autor książek, albumów, filmów i wystaw, wybitny znawca historii Mokotowa i historii rodów warszawskich.

Więcej... W stulecie powiększenia terytorium Warszawy


Rewia „Warszawa w kwiatach”

Opublikowano

„Warszawa w kwiatach” nowa rewia w Teatrze Morskie Oko w Warszawie pojawiła się po raz pierwszy w 1929 roku. W tym samym roku zagrano ją ponad 115 razy.

Na jego deskach po raz pierwszy zabrzmiały dźwięki kultowego „Tango milonga”, które w rewii „Warszawa w kwiatach” zaśpiewała publicznie 7 marca 1929 roku bardzo słynna aktorka i śpiewaczka Stanisława Nowicka. Muzykę do tego utworu skomponował wielce utalentowany Jerzy Petersburski, a polskie słowa napisał Andrzej Włast.

Więcej... Rewia „Warszawa w kwiatach”