Archiwum aktualności. 2015

Fotorelacja ze spotkania przy grobie Stefana Starzyńskiego

Opublikowano

Jak co rok, 8 września 2015, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy i uczniowie szkół Varsavianistycznych spotkali się na uroczystości przy symbolicznym grobie bohaterskiego prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim. Uroczystość zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Krótkie przemówienia wygłosili: Dyrektor Biura Kultury Urzędu Miasta stołecznego Warszawy i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. O bohaterskim prezydencie opowiadała przewodniczka Wiesława Dłubak. Potem, przy asyście honorowej Wojska Polskiego, delegacje złożyły kwiaty na grobie Stefana Starzyńskiego.

Więcej... Fotorelacja ze spotkania przy grobie Stefana Starzyńskiego


Fotorelacja z uroczystości „Jerzyków” w Puszczy Kampinoskiej

Opublikowano

6 września 2015 r. uczniowie szkół wzięli udział w uroczystości patriotyczno-religijnej przy Krzyżu „Jerzyków” w Puszczy Kampinoskiej.

W drodze do Pociechy byli na Cmentarzu Palmiry. Wśród pomordowanych na palmirskiej polanie śmierci odnaleźli pomniki polskiego mistrza olimpijskiego Janusza Kusocińskiego i marszałka Sejmu RP Macieja Rataja. W muzeum oglądaliśmy zdjęcia i film z egzekucji w Palmirach, przedmioty znalezione podczas ekshumacji w 1947 roku oraz liczne zdjęcia pomordowanych.

Więcej... Fotorelacja z uroczystości „Jerzyków” w Puszczy Kampinoskiej


Fotorelacja z sesji zamkowej

Opublikowano

10 czerwca 2015 r. uczniowie uczestniczyli w kolejnej Sesji Zamkowej zorganizowanej przez Fundację Artibus — Muzyka — Obraz — Słowo we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy i Zamkiem Królewskim. Sesja była poświęcona nauczaniu papieskiemu Jana Pawła II. Uczestnicy poznali słowa papieża-Polaka kierowane do młodzieży podczas jego pielgrzymek do Ojczyzny. Przypomnieli sobie także miejsca w Warszawie upamiętnione obecnością Jana Pawła II.

Więcej... Fotorelacja z sesji zamkowej


Fotorelacja ze spotkania z Anną Marią Anders

Opublikowano

9 czerwca 2015 r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Anną Marią Anders — córką generała Andersa, autorką książki „Córka Generała i piosenkarki”, Prezesa Fundacji Generała Władysława Andersa. Uroczystość została zainicjowana i zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy we współpracy nauczycieli i uczniów — zwłaszcza harcerzy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 89 przy ul. Skaryszewskiej.

Więcej... Fotorelacja ze spotkania z Anną Marią Anders


Strona 2 z 3