Archiwum aktualności. 2018

Zmarła Regina Głuchowska — Prezes Oddziału Miłośników Bródna TPW

Opublikowano

Informujemy, że pogrzeb Reginy Głuchowskiej — wieloletniej prezes Oddziału Miłośników Bródna TPW odbędzie się 24 lipca o godz. 14.00 w drewnianym Kościele św. Wincentego à Paulo na Cmentarzu Bródzieńskim.

Zmarła Regina Głuchowska, prezes Oddziału Miłośników Bródna TPW od 2007 roku. Była wielkim autorytetem nie tylko w Towarzystwie, nauczycielka, varsavianistka. Robiła wszystko co było w jej mocy, aby wiedza o zaszczytnej przeszłości Targówka nie zginęła i mogła być przekazywana następnym pokoleniom.
Pani Regino będzie nam Pani bardzo brakowało.

 

Więcej... Zmarła Regina Głuchowska — Prezes Oddziału Miłośników Bródna TPW


Salon pod Zwariowaną Gwiazdą — spotkanie drugie

Opublikowano

W piątek 6 lipca odbył się drugi Salon pod Zwariowaną Gwiazdą w Willi dyrektora Żabińskiego. Podczas spotkania wysłuchaliśmy koncertu prof. Joanny Maklakiewicz (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) pt. Szorstka przyjaźń — Edward Wolff i Fryderyk Chopin oraz gawędy Janusza Owsianego (varsavianista, członek Towarzystwa Przyjaciół Pragi Oddziału TPW) pt. Warszawa w pierwszej połowie XIX w.

Po koncercie Uczestnicy spotkania zwiedzili piwnice Willi pod Zwariowaną Gwiazdą, po których oprowadził Janusz Owsiany.

Więcej... Salon pod Zwariowaną Gwiazdą — spotkanie drugie


Warszawa w Kwiatach i Zieleni

Opublikowano

W sobotę 7 lipca zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do XXXV konkursu Warszawa w Kwiatach i Zieleni.

Objazdy komisji konkursowej Zarządu Głównego TPW odbędą się między 23 a 27 lipca. Członkowie Komisji odwiedzą obiekty, które wytypowane zostaną podczas zebrania w sobotę 14 lipca. 28 lipca członkowie Komisji zdecydują komu przyznać nagrody Zarządu Głównego w kategoriach: Balkony, loggie i okna, Ogródki przydomowe, Budynki i tereny ogólnodostępne, Osiedla mieszkaniowe, Inne formy zieleni miejskiej, Mister Kwiatów oraz Nagroda Specjalna Warszawska Zarządu Głównego TPW.

Przed objazdami komisji Zarządu Głównego TPW odbędzie się także objazd komisji prezydenckiej, po którym członkowie komisji zdecydują o przyznaniu nagród w kategoriach: Człowiek, Firma/Instytucja, Sąsiedzi, Nagroda im. Stefana Starzyńskiego.

Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia i życzymy powodzenia w konkursie, którego kolejny etap właśnie się rozpoczyna.

Więcej... Warszawa w Kwiatach i Zieleni


Warszawa, której nie ma — Frety, trakty i przeprawy

Opublikowano

Podczas trzeciego spotkania w Muzeum Warszawskiej Pragi o przedmieściach, ulicach, pałacach i pierwszych mostach dawnej Warszawy opowiedzą: historyk sztuki Elżbieta Zatorowska oraz inżynier komunikacji Augustyn Dobiecki.

Po wykładzie odbędzie się spacer z przewodnikiem TPW „przedmieściami” Starego Miasta po trasie od Placu Zamkowego do Bramy Mostowej ukrytej w Starej Prochowni przy ul. Mostowej — przez międzymurze, rynki i „frety”.

Więcej... Warszawa, której nie ma — Frety, trakty i przeprawy


Punkt Porad Ogrodniczych „Nasza wspólna przestrzeń”

Opublikowano

Chcielibyście dodać trochę kolorów w swojej dzielnicy? Marzą się Wam osiedlowe trawniki pełne kwiatów? Już 1 lipca w Prochowni Żoliborz swoją praktyczną wiedzą z uczestnikami Punktu Porad Ogrodniczych „Nasza wspólna przestrzeń” podzieli się dr Wojciech Podstolski, specjalista z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Start o godzinie 11:00. Warsztaty odbędą się w ramach 35. Konkursu „Warszawa w Kwiatach i Zieleni”.

Punkt Porad Ogrodniczych „Nasza wspólna przestrzeń”, warsztaty z dr. Wojciechem Podstolskim
Prochownia Żoliborz, ul. Czarnieckiego 51
1 lipca, start o 11:00

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy
Partner: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Więcej... Punkt Porad Ogrodniczych „Nasza wspólna przestrzeń”


Strona 1 z 15