Archiwum aktualności. 2018

Warszawa w Kwiatach i Zieleni — zgłoszenia przyjmujemy do 7 lipca!

Opublikowano

Zbliża się koniec naboru do konkursu towarzyszącemu największemu festiwalowi ekologii, ogrodnictwa i zieleni w Polsce - 35. edycja Warszawy w kwiatach i zieleni. Za nami między innymi Ruchomy Ogród Warszawy, który stanął przy plaży przy moście Poniatowskiego, obok Stadionu Narodowego oraz Punkty Porad Ogrodniczych, których tematami było wykorzystanie warzyw w ozdabianiu przestrzeni miejskiej czy też ogrody społecznościowe, których ideą jest zrzeszanie lokalnych grup i wspólne hodowanie warzyw, owoców i kwiatów w mieście. Cieszyły się one wielkim zainteresowaniem mieszkańców stolicy.

Jeszcze tylko do 7 lipca można przesyłać zgłoszenia do konkursu, który został zapoczątkowany przez Stefana Starzyńskiego w 1935 roku. Zgłoszenia można nadsyłać na adres konkurs@warszawawkwiatach.pl lub bezpośrednio przez stronę www.warszawawkwiatach.pl/formularz-intro.

Więcej... Warszawa w Kwiatach i Zieleni — zgłoszenia przyjmujemy do 7 lipca!


Salon pod Zwariowaną Gwiazdą — spotkanie drugie

Opublikowano

Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu dziesięciu koncertów połączonych z gawędami o Warszawie i zwiedzaniem Willi pod Zwariowaną Gwiazdą.

Cykl jest częścią projektu „Warszawa — miasto artystów”. Do jego realizacji zaprosiliśmy prof. Joannę Maklakiewicz wraz ze studentami Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina oraz Janusza Owsianego — varsavianistę.

Salon Drugi

  • koncert: Szorstka przyjaźń — Edward Wolff i Fryderyk Chopin,
  • gawęda: Warszawa w pierwszej połowie XIX wieku.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

Obowiązują zgłoszenia: promocja@tpw.org.pl.

Warszawski Ogród Zoologiczny
Willa pod Zwariowaną Gwiazdą
ul. Ratuszowa 1/3
6 lipca 2018 r. o godz. 19:00

Więcej szczegółów w mailu potwierdzającym przyjęcie zgłoszenia.

Więcej... Salon pod Zwariowaną Gwiazdą — spotkanie drugie


Twój Ekspert Ogrodniczy

Opublikowano

Twój Ekspert Ogrodniczy będzie do Twojej dyspozycji przez 2 tygodnie, codziennie w innej lokalizacji w Warszawie! Od 18 czerwca w kwiaciarniach oraz sklepach i centrach ogrodniczych będzie udzielał darmowych porad dotyczących uprawy i pielęgnacji roślin.

Więcej... Twój Ekspert Ogrodniczy


Punkt Porad Ogrodniczych „Razem czy osobno?”

Opublikowano

Już w najbliższą niedzielę, 24 czerwca w ogrodzie społecznościowym Wola odbędą się warsztaty „Razem czy osobno?” w ramach trzeciego Punktu Porad Ogrodniczych. Ogrody społecznościowe to przestrzeń do wspólnego uprawiania warzyw, owoców i kwiatów, miejsce wydarzeń społecznych i kulturalnych oraz integracji sąsiedzkiej. Uczestnicy warsztatów z Martyną Cziszewską, specjalistką z zakresu architektury krajobrazu oraz autorką projektu „Oswoić miejskie nieużytki”, dowiedzą się, jak dołączyć do takiej inicjatywy i rozpocząć wspólną sąsiedzką i przyrodniczą przygodę. Uczestnicy podczas zajęć będą projektować autorskie ogrody.

UWAGA. ZMIANA LOKALIZACJI PUNKTU PORAD OGRODNICZYCH.

UWAGA. ZMIANA LOKALIZACJI PUNKTU PORAD OGRODNICZYCH. Już w tę niedzielę, 24 czerwca, W Wola Park przy ul. Górczewskiej 124 od godz. 11:00 Martyna Cziszewska będzie opowiadać o idei ogrodów społecznościowych. Ze względu na planowane opady deszczu postanowiliśmy przenieść się do zadaszonej przestrzeni. Do zobaczenia.

Więcej... Punkt Porad Ogrodniczych „Razem czy osobno?”


Strona 1 z 13