Warszawa w Kwiatach i Zieleni — zgłoszenia przyjmujemy do 7 lipca!

Opublikowano

XXXV konkurs Warszawa w Kwiatach i Zieleni

Zbliża się koniec największego w Polsce konkursu poświęconego zieleni, ogrodnictwu i ekologii! Jeszcze tylko do 7 lipca można przesyłać zgłoszenia ogrodów, balkonów, a nawet ukwieconych okien do 35. Konkursu „Warszawa w Kwiatach i Zieleni”. Formularze można nadsyłać na adres konkurs@warszawawkwiatach.pl. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się także akcje towarzyszące festiwalowi, m.in. Ruchome Ogrody Warszawy i Punkty Porad Ogrodniczych.

„Warszawa w Kwiatach i Zieleni” jest konkursem, do którego każdy może zgłosić swój ogród, ogródek, balkon, a nawet ukwiecone okno. W zeszłym roku w wydarzeniach związanych z „Warszawą w Kwiatach i Zieleni” wzięło udział kilka tysięcy osób, a swoje zielone dzieła zgłosiło rekordowe pół tysiąca mieszkańców.

„Warszawa w Kwiatach i Zieleni” jest akcją promującą upiększanie przestrzeni ogólnodostępnych, ekologię oraz ogrodnictwo. Warsztaty odbywające się podczas Punktów Porad Ogrodniczych, m.in. „Ogród w Twoim domu” czy „Razem czy osobno?” cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Uczestnicy mogli nabytą wiedzę wykorzystać kreując autorskie kompozycje w doniczkach czy tworząc wspólną rabatkę.

Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy. Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy w sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.

Zgłoszenia można przesyłać do 7 lipca 2018 r.

Więcej informacji na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach.
Formularz dostępny na stronie www.warszawawkwiatach.pl/formularz-intro.

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy
Partner: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

 

Wróć