Uśmiechnij się, jesteś w Warszawie — Krakowskie Przedmieście

Opublikowano

Spotkanie odbędzie się 18 czerwca 2016 r.

Program:

Część I. 11.00 – 13.00

 • Przywitanie uczestników, komunikaty organizacyjne.
 • Wykład Grażyny Pieli
  Historia powstania ulicy i jej zabudowy, mieszkańcy i ich rezydencje, kościoły i pomniki.

Część II. 13.15 – 15.00

 • Spacer z przewodnikami TPW po Krakowskim Przedmieściu — zbiórka uczestników wykładu o godz. 13.15 przed Muzeum Niepodległości oraz przejście (lub przejazd tramwajem) z przewodnikami na Krakowskie Przedmieście.
 • Na osoby, które wezmą udział tylko w samym spacerze, drugi przewodnik będzie czekał przed Kościołem Akademickim Św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68; zbiórka o godz. 13.30;

  Krakowskie Przedmieście to fragment Traktu Królewskiego — składa się z kilku odcinków o różnych nazwach, odmiennej historii i zróżnicowanej architekturze. Obowiązkowy spacer wycieczek, ulubione miejsce mieszkańców Warszawy. Zawsze gwarne, niezależnie od pory roku, niezależnie od godzin dnia i wieczora.

  To tylko w tym miejscu na odcinku ok. jednego kilometra można zobaczyć tyle zróżnicowanych zabytkowych obiektów: kościołów, hoteli, niezwykłych kamienic, pomników ale przede wszystkim pałaców.

  Spacer przez Krakowskie Przedmieście to opowieść o miejskich rezydencjach wielkiej arystokracji. Po wojnie odbudowano zewnętrzne fasady ale już nie spotkamy dawnych mieszkańców, bogatych wnętrz pełnych obrazów, rzeźb, cennych księgozbiorów. Prawie nie zachowały się — niegdyś wspaniałe ogrody.

Wróć