Gra miejska „Śladami Sobieskich po Warszawie”

Opublikowano

Serdecznie zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Śladami Sobieskich po Warszawie”, która odbędzie się w ramach Dni Wilanowa w dniu 9 września w godz. 11-14.30.


W trakcie wydarzenia uczestnicy zapoznają się z warszawskimi budynkami i pomnikami związanymi z fundacjami rodziny Sobieskich, takimi jak kościół św. Kazimierza na Nowym Mieście czy kamienna figura MB Passawskiej na Krakowskim Przedmieściu. Usłyszą zajmujące opowieści o tych historycznych obiektach opowiedziane przez doświadczonych przewodników miejskich z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. Każda z grup wyposażona będzie w specjalnie przygotowane mapy. Zadaniem grupy będzie odnaleźć wskazane miejsca i wykonać określone zadanie. Gra zakończy się spotkaniem w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, gdzie wszyscy dostaną pamiątkowe dyplomy a grupy z najwyższą ilością punktów — dodatkowo książki wydane przez Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego oraz gadżety Urzędu Dzielnicy Wilanów i firmy Polnord.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o przesłanie maila na adres: wilanowskagra@gmail.com z imieniem, nazwiskiem, liczbą uczestników do dnia 8 września.

Liczy się kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona!

Wydarzenie jest organizowane przez Urząd Dzielnicy Warszawa Wilanów oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Wróć