Fotorelacja ze spotkania z Anną Marią Anders

Opublikowano

Spotkanie z Anną Marią Anders

Więcej — kliknij w zdjęcie

9 czerwca 2015 r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Anną Marią Anders — córką generała Andersa, autorką książki „Córka Generała i piosenkarki”, Prezesa Fundacji Generała Władysława Andersa. Uroczystość została zainicjowana i zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy we współpracy nauczycieli i uczniów — zwłaszcza harcerzy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 89 przy ul. Skaryszewskiej.

Pani Anders opowiadała o swoim dzieciństwie, wychowaniu poza granicami ojczyzny, lecz w duchu polskich tradycji i wartości, swoich wizytach w Polsce oraz założonej przez siebie fundacji, która działa na rzecz edukacji polskich dzieci i młodzieży na wschodzie. Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy przyznał Pani Anders Odznakę Honorową Pamięci Stefana Starzyńskiego. Odznakę w imieniu Towarzystwa wręczyła Honorowa Prezes Maria Marzena Grochowska.

Pani Anna wysłuchała wspólnie z zaproszonymi gośćmi krótkiej prezentacji słowno-muzycznej o swoim ojcu, Generale Andersie oraz obejrzała przedstawienie „O Niedźwiedziu Wojtku” w wykonaniu uczniów.

Po części oficjalnej pani Anders znalazła chwilę na rozmowę. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać utwory poświęcone Generałowi Andersowi i walkom I Korpusu Polskiego pod Monte Cassino na wystawie zorganizowanej przez szkołę na Skaryszewskiej.

Wróć