Spacery i spotkania — archiwum

Warszawa Wielokukturowa: Artyści Getta

Opublikowano

Grafika informująca o spacerze pt. Artyści Getta z cyklu Warszawa Wielokulturowa

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Warszawa wielokulturowa" — na spacer, w czasie którego zapoznamy się z tragiczną historią artystów getta, ich dziełami i miejscami, gdzie ludność żydowska mogła zaznać chwilowego ukojenia.

Naszym przewodnikiem będzie Kamila Gelert. Wstęp wolny.

Niedziela, 15 maja 2022 r. 11:00
Przed budynkiem Sądu Okręgowego w Warszawie
al. „Solidarności” 127
/WarszawaWielokulturowaTPW

Więcej... Warszawa Wielokukturowa: Artyści Getta


Warszawa wielokulturowa: Śladami Karaimów wokół Starego Miasta

Opublikowano

Drugie w 2022 roku spotkanie z cyklu „Warszawa wielokulturowa” odbędzie się już 9 kwietnia, w sobotę.

O 11:00 spotykamy się przy pomniku Profesora Jana Zachwatowicza przy placu Zamkowym i rozpoczynamy spacer, podczas którego poznacie wiele faktów dotyczących najmniejszej mniejszości w Polsce oraz miejsca z nią związane w najstarszej części stolicy.

Sobota, 9 kwietnia 2022 r.  11:00
Pomnik prof. Jana Zachwatowicza
Międzymurze Piotra Biegańskiego obok pl. Zamkowego

Podczas spaceru będziecie mieli okazję wesprzeć naszego wolontariusza kwestującego dla Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy. Jeśli chcecie wesprzeć zrzutkę on-line, możecie zrobić to już teraz pod linkiem: siepomaga.pl/tpw

Partnerami cyklu Warszawa Wielokulturowa są:

  • SKPT Warszawa
  • Centrum Kultury i Aktywności na Targówku

Więcej... Warszawa wielokulturowa: Śladami Karaimów wokół Starego Miasta


Powązki od A do Z: Szlakiem wybitnych twórców

Opublikowano

Uwaga! Zmiana terminu. Spacer zaplanowany na 2 kwietnia nie odbędzie się. Nowy termin podano poniżej. Za zmianę przepraszamy.

W sobotę, 23 kwietnia odbędzie się kolejny spacer po Starych Powązkach! Tym razem Franciszek Trynka poprowadzi nas szlakiem wybitnych twórców.

Sobota, 23 kwietnia 2022 r.  11:00
Cmentarz Powązkowski, Brama św. Honoraty
ul. Powązkowska 1

Organizatorem wydarzenia jest Oddział Akademicki Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Podczas spaceru będziecie mieli okazję wesprzeć naszego wolontariusza kwestującego dla Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy. Jeśli chcecie wesprzeć zrzutkę on-line, możecie zrobić to już teraz pod linkiem: siepomaga.pl/tpw

Więcej... Powązki od A do Z: Szlakiem wybitnych twórców


Warszawa Wielokulturowa. Spacer po Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim

Opublikowano

Pierwsze w 2022 roku spotkanie z cyklu „Warszawa wielokulturowa” odbędzie się już 12 marca, w sobotę.

O 11:00 spotykamy się przy bramie głównej cmentarza na Apelu Pamięci przy grobie prof. Stanisława Lorentza, założyciela i wieloletniego Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Warszawy (https://www.facebook.com/events/1278886629301751)

O 11:30 po apelu rozpoczynamy spacer. Naszym przewodnikiem będzie Marcin Tysler ze Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych w Warszawie. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Spacer będzie też okazją do wsparcia naszej zbiórki dla Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy — podczas spaceru spotkacie wolontariusza TPW z puszką PAH.

Partnerami cyklu Warszawa Wielokulturowa w 2022 roku są: SKPT Warszawa, Centrum Kultury i Aktywności na Targówku.

Sobota, 12 marca 2022 r.  11:00 (spacer: 11:30)
Cmentarz Ewangelicko-Augsburski
ul. Młynarska 54/56/58, brama główna

Więcej... Warszawa Wielokulturowa. Spacer po Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim


Powązki od A do Z: Szlakiem artystów

Opublikowano

Już za tydzień kolejny spacer po Starych Powązkach! Tym razem Franciszek Trynka poprowadzi nas szlakiem artystów.

Sobota, 5 marca 2022 r.  11:00
tuż za Bramą św. Honoraty

Organizatorem wydarzenia jest Oddział Akademicki Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Podczas spaceru będziecie mieli okazję wesprzeć naszego wolontariusza kwestującego dla Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz Ukrainy. Jeśli chcecie wesprzeć zrzutkę on-line, możecie zrobić to już teraz pod linkiem: siepomaga.pl/tpw

Więcej... Powązki od A do Z: Szlakiem artystów


Spacer po Nowym Mieście

Opublikowano

W najbliższą sobotę odbędzie się spacer po Nowym Mieście! Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Spacer poprowadzą: Kamila Gelert i Marlena Salwowska.

Sobota, 26 lutego 2022 r.  11.00
Spotkanie — u wylotu Barbakanu

Więcej... Spacer po Nowym Mieście


Łazienki wieczorową porą

Opublikowano

Serdecznie zapraszamy do udziału w zimowym spacerze po Łazienkach Królewskich. Podczas spotkania poznacie historię tego miejsca, architekturę najważniejszych obiektów i niezwykłe ciekawostki z barwnego życia dworskiego. Kto był ulubionym poetą króla Stanisława Augusta? Do czego służyła drapaczka? Dlaczego pod koniec obiadów podawano suszone śliwki? Gdzie można zobaczyć miejsce po marmurowej wannie? Wszystkiego dowiecie się już w najbliższą sobotę.

Miejsce spotkania: pomnik Józefa Piłsudskiego, godz. 17.00
Spacer potrwa ok. 1 – 1,5 godziny.
Mile widziane również rodziny z dziećmi

Spacer prowadzi Małgosia Chomicz-Mielczarek

 

Więcej... Łazienki wieczorową porą


Powązki od A do Z: Oni stworzyli Powązki

Opublikowano

UWAGA! Zmiana terminu. Spacer, który miał sie odbyć w dniu 29 stycznia został przeniesiony na 5 lutego.

Już w najbliższą sobotę, 5 lutego o 11:00 startuje cykl spacerowy „Powązki od A do Z: Oni stworzyli Powązki”.

Spacer poprowadzi Franciszek Trynka, licencjonowany przewodnik, którego mieliście okazję poznać na spacerach poprowadzonych w ramach projektu Warszawa Wielokulturowa TPW.

Organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Akademicki! Udział bezpłatny. Serdecznie polecamy!

Więcej... Powązki od A do Z: Oni stworzyli Powązki


Spotkanie Komisji Historycznej

Opublikowano

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy Warszawy,
Drodzy Członkowie i Sympatycy Komisji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Warszawy,

Pragnęlibyśmy Państwa gorąco zaprosić na zebranie naszej Komisji w piątek 17 grudnia 2021 r. o godz. 17:00 do stałej siedziby TPW przy Placu Zamkowym 10.
O polskim królestwie Romanowów z perspektywy warszawskiej opowie nam prof. Lech Królikowski. Asumptem do rozmowy jest niedawno wydana książka (pod wzmiankowanym tytułem) autorstwa naszego Prelegenta.

Tradycyjne zaproszenie znajdą Państwo w załączniku.
Proszę o potwierdzenie chęci uczestnictwa w spotkaniu.

Nie zapomnijmy zachować dystansu fizycznego, na wszelki wypadek też miejmy maseczki podczas spotkania.

Łączę wyrazy szacunku,
Mikołaj Madurowicz
 

Więcej... Spotkanie Komisji Historycznej