Archiwum aktualności. 2023

Spotkanie Komisji Historycznej 27.01.2023 r.

Opublikowano

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy Warszawy,
Drodzy Członkowie i Sympatycy Komisji Historycznej Towarzystwa Przyjaciół Warszawy,

Pragnąłbym Państwa zaprosić na pierwsze w tym roku kalendarzowym zebranie naszej Komisji — w najbliższy piątek 27 stycznia 2023 r. o godz. 17:00 do stałej siedziby TPW przy Placu Zamkowym 10.

W związku z przypadającą w tym roku 160. rocznicą wybuchu powstania styczniowego pragniemy przypomnieć Państwu losy potomków jego uczestników, którzy doświadczyli carskich represji i zesłania na Sybir. O jednym z potomków zesłańców — Jerzym Strzałkowskim, kierującym Powstańczymi Oddziałami Specjalnymi „Jerzyki” Armii Krajowej podczas II wojny światowej — opowiedzą przedstawiciele Stowarzyszenia Pamięci Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki” Armii Krajowej i ich Komendanta płk. Jerzego Strzałkowskiego: p. Wanda Baranowska, p. Zdzisław Izydorczak i p. Aleksander Stefański.

Tradycyjne zaproszenie znajdą Państwo w załączniku.
Proszę o potwierdzenie chęci uczestnictwa w spotkaniu.

Łączę wyrazy szacunku,
Mikołaj Madurowicz

 
Piątek, 27 stycznia 2023 r. 17:00
Siedziba Zarządu Głównego TPW
pl. Zamkowy 10
 

Więcej... Spotkanie Komisji Historycznej 27.01.2023 r.


Konferencja „Ballada o Warszawie”

Opublikowano

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, Oddział Tarchomin Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie serdecznie zapraszają na konferencję patriotyczno-kulturową o charakterze varsavianistycznym pt „Ballada o Warszawie”.

Środa, 25 stycznia 2023 r. 11:40
XLIII Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie
al. Niepodległości 27, 02-626 Warszawa

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o zgłaszanie się pod postem lub w wiadomości prywatnej fanpage'u Oddziału Tarchomin TPW (https://www.facebook.com/profile.php?id=100040186127922).

Więcej... Konferencja „Ballada o Warszawie”