Warszawa w kwiatach i zieleni — IV Punkt Porad Ogrodniczych

Opublikowano

Zasadź własną różę i dowiedz się wszystkiego o jej uprawie w ramach bezpłatnych warsztatów 29 czerwca

Ich uprawa wbrew pozorom nie jest trudna, a piękne kwiaty wynagradzają każdy wysiłek. Róże są bohaterkami czwartego Punktu Porad Ogrodniczych organizowanego w ramach konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Spotkanie odbędzie się 29 czerwca podczas Festiwalu Róż w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Warsztat „Róże dla wszystkich” odbędzie się 29 czerwca podczas Festiwalu Róż w Ogrodzie Botanicznym UW. Festiwal odbywający się po raz 16. jest punktem obowiązkowym dla wszystkich miłośników kwiatów i ogrodnictwa. Podczas wydarzenia najlepsi polscy floryści przedstawią przepiękne aranżacje z wykorzystaniem tych najbardziej romantycznych kwiatów na świecie. Spotkanie dla uczestników konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” poprowadzi inż. Dorota Szubierajska, kuratorka działu roślin ozdobnych i rosarium. Uczestnicy dowiedzą się wszystkiego o hodowli róż, wymaganiach tych niezwykłych kwiatów, ich pielęgnacji czy zimowaniu. Poznają odmiany idealne na balkon oraz te, które najlepiej sprawdzą się w hodowli ogrodowej. Każdy uczestnik warsztatu będzie mógł zasadzić różę, którą zabierze do domu.

Warsztaty adresowane są wyłącznie do osób, które zgłosiły się do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” i obowiązują na nie zapisy. Uczestnicy warsztatów mają zagwarantowany bezpłatny wstęp na Festiwal Róż. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres k.braksal@businessandculture.pl         

W tym roku już po raz 36. wybierane są najpiękniejsze ogródki, balkony, czy ukwiecone okna. „Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego może się zgłosić każdy mieszkaniec stolicy. W ramach konkursu odbywają się bezpłatne warsztaty ogrodnicze, Rowerowe Rozdanie Roślin oraz możliwość skorzystania z porad Warszawskiego Eksperta Ogrodniczego. Każda osoba zgłaszająca się do konkursu ma szansę na wygranie jednego ze stu bonów o wartości 100 zł – wystarczy, że odpowie na dodatkowe pytanie umieszczone w formularzu zgłoszeniowym.

Zgłoszenia do konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” można przesyłać do 7 lipca 2019 roku. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/warszawawkwiatach.

29 czerwca, godz. 11.00 „Róże dla wszystkich”, Ogród Botaniczny UW,  Al. Ujazdowskie 4

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy

Partner: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Kontakt dla mediów:
Martyna Antecka
Business & Culture
kom: 791 919 409


Fotorelacja z III Punktu Porad Ogrodniczych

„Czy wiesz, którą część warzywa jesz” – spotkanie dla małych ogrodników

fot. materiały prasowe

„Hodowla roślin w duchu zero waste” – spotkanie dla fanów ekologii

fot. materiały prasowe

Wróć