Ukraińskie muzy nad Wisłą. Działacze kultury ukraińskiej w Warszawie w pierwszej połowie XX w.

Opublikowano

Warszawa Wielokulturowa zaprasza na wykład doktora Rostysława Kramara poświęcony wybitnym postaciom ukraińskiej kultury działającym w Warszawie w pierwszej połowie XX wieku!
 
Wśród nich będą m.in.: primadonna Teatru Wielkiego w Warszawie Salomea Kruszelnicka, absolwenci warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych: malarz-batalista Petro Andrusiw, malarz i ikonopisarz Petro Chołodnyj jun., rzeźbiarz Wołodymyr Pobuławec oraz jedna z organizatorek ukraińskiej grupy literackiej „Tank” w Warszawie, poetka Natalia Liwycka-Chołodna.
 
Wykład odbędzie się na żywo na platformie Zoom, a transmisję będziecie mogli obejrzeć w czasie rzeczywistym na profilu Towarzystwa Przyjaciół Warszawy na Facebooku. Tam też będziecie mogli pisemnie zadawać pytania!
 
Termin: 24 kwietnia 2021 r. o godz. 11:00
 
We wrześniu 2020 roku mieliśmy już zaszczyt i przyjemność gościć doktora Rostysława Kramara z Katedry Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego na spotkaniu „Ukraińcy w Warszawie”. Zapis tamtego spotkania znajdziecie na kanale YouTube Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

 

Wróć