Archiwum aktualności. 2017

Gra miejska „Wehikułem przez wieki, czylo od Milanowa do Wilanowa”

Opublikowano

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy serdecznie zaprasza do udziału w grze miejskiej „Wehikułem przez wieki, czyli od Milanowa do Wilanowa”, która odbędzie się w dniu 2 września w godz. 11 – 13.30.

W trakcie wydarzenia uczestnicy zapoznają się nie tylko z bogatą historią dzielnicy, ale odkryją również jej walory przyrodnicze oraz poznają najnowszą architekturę.

Więcej... Gra miejska „Wehikułem przez wieki, czylo od Milanowa do Wilanowa”


Spacer z Grzegorzem Kalinowskim

Opublikowano

Znany pisarz, historyk i rodowity warszawiak. Autor jednej z najpopularniejszych warszawskich książek ostatnich lat „Śmierć frajerom”. Grzegorz Kalinowski poprowadzi kolejne spotkanie w ramach Centrum Porad 34. konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni”. Już 20 sierpnia odbędzie się spacer szlakiem najpiękniejszych ogrodów, dla których tłem będzie przedwojenna Warszawa i jej tajemnice.

Więcej... Spacer z Grzegorzem Kalinowskim


34. rocznica śmierci prof. Jana Zachwatowicza

Opublikowano

Cmentarz Powązkowski (Stare Powązki)
Brama św. Honoraty
ul. Powązkowska 14
Piątek, 18 sierpnia 2017 r., godz. 17:00

 

Więcej... 34. rocznica śmierci prof. Jana Zachwatowicza


73. rocznica Powstania Warszawskiego

Opublikowano

W imieniu Powstańców Warszawskich oraz Prezydenta m.st. Warszawy zapraszamy wszystkich warszawiaków do udziału w uroczystościach powstańczych.

Strona poświęcona 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

Informator 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

Więcej... 73. rocznica Powstania Warszawskiego


Aplikacja mobilna „Pamięć Miasta — spacer po walczącej Warszawie”

Opublikowano

Muzeum Powstania Warszawskiego prezentuje nową, zaktualizowaną wersję aplikacji mobilnej Pamięć Miasta. Pierwsza odsłona tego projektu miała premierę w 2014 roku.

Pamięć Miasta to próba ocalenia od zapomnienia pomników oraz możliwość poznania historii miejsc wyróżniających się monumentami, posągami lub tablicami, które upamiętniają Powstańców Warszawskich i mieszkańców walczącej stolicy. Zbiór ok. 370 miejsc pamięci Powstania Warszawskiego został opatrzony krótkimi tekstami ukazującymi wybrany fragment historii i losy ludzi żyjących w okupowanej Warszawie.

Więcej... Aplikacja mobilna „Pamięć Miasta — spacer po walczącej Warszawie”


Strona 1 z 10