Rewia „Warszawa w kwiatach”

Opublikowano

„Warszawa w kwiatach” nowa rewia w Teatrze Morskie Oko w Warszawie pojawiła się po raz pierwszy w 1929 roku. W tym samym roku zagrano ją ponad 115 razy.

Na jego deskach po raz pierwszy zabrzmiały dźwięki kultowego „Tango milonga”, które w rewii „Warszawa w kwiatach” zaśpiewała publicznie 7 marca 1929 roku bardzo słynna aktorka i śpiewaczka Stanisława Nowicka. Muzykę do tego utworu skomponował wielce utalentowany Jerzy Petersburski, a polskie słowa napisał Andrzej Włast.

Wielki sukces z rewii „Warszawa w kwiatach" odniosła również piosenka „On nie powróci” w wykonaniu Eugeniusza Bodo, autorzy: Andrzej Włast i Henryk Wars.

Czarującym finałem rewii „Warszawa w kwiatach” w Teatrze Morskie Oko była piosenka „Gdy zakwitną bzy...”, autorstwa: Artur Gold (muzyka), Henryk Wars (aranżacja), Andrzej Włast (słowa). W rewii można było podziwiać Lodę Halamę w doskonałej kreacji „Kobieta i bestia”, Eugeniusza Bodo, Władysława Waltera, Ludwika Sempolińskiego i Tadeusza Olszę.

W 1935 roku codzienną rewię „Warszawa w kwiatach” grano w Teatrze Banda przy ul. Karowej 18, z udziałem Kalinówny, Andrzejewskiej, Górskiej, Jarossy'ego, Toma, Skoniecznego oraz kwartetu zagranicznego „4 Winclers”.

 

Wróć