Punkt Porad Ogrodniczych „Nasza wspólna przestrzeń”

Opublikowano

XXXV konkurs Warszawa w Kwiatach i Zieleni

Chcielibyście dodać trochę kolorów w swojej dzielnicy? Marzą się Wam osiedlowe trawniki pełne kwiatów? Już 1 lipca w Prochowni Żoliborz swoją praktyczną wiedzą z uczestnikami Punktu Porad Ogrodniczych „Nasza wspólna przestrzeń” podzieli się dr Wojciech Podstolski, specjalista z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Start o godzinie 11:00. Warsztaty odbędą się w ramach 35. Konkursu „Warszawa w Kwiatach i Zieleni”.

Ekspert z Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego, dr Wojciech Podstolski opowie o głównych zasadach pielęgnacji trawników oraz rabatek, w jakim okresie dane gatunki kwitną i jakie walory zyskują po przekwitnięciu. Każdy uczestnik po warsztatach będzie wiedział jakie rośliny preferują słońce, a jakie cień, które są niewymagające, a którym trzeba poświęcić dużo czasu. Podczas praktycznej części będzie można dowiedzieć się jak stworzyć domowy nawóz do roślin oraz zaprojektować trawniki, w myśl upiększania miasta. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny oraz bez zapisów. Na uczestników czekają darmowe sadzonki, etykiety do kwiatów oraz nasiona.

30 czerwca pojawi się ostatni Ruchomy Ogród Warszawy — przestrzeń w centrum miasta pełna kwiatów i leżaków, na których każdy będzie mógł usiąść i odpocząć. Na miejscu będzie można także uzyskać porady dotyczące pielęgnacji i hodowli roślin. Czwarty Ruchomy Ogród Warszawy pojawi się o godzinie 12:00 w Parku Mirowskim, na tyłach Hali Mirowskiej.

Punkt Porad Ogrodniczych „Nasza wspólna przestrzeń”, warsztaty z dr. Wojciechem Podstolskim
Prochownia Żoliborz, ul. Czarnieckiego 51
1 lipca, start o 11:00

Punkt Porad Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”, spacer z Grzegorzem Sołtysiakiem
12 sierpnia, start o 11:00

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy
Partner: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Wróć