Gra miejska „To nie blaga to Praga”

Opublikowano

„Po lewej i prawej stronie Wisły”

Chcesz poznać prawdziwy warszawski folklor? Dowiedzieć się czegoś o gwarze, kapelach podwórkowych i zabytkowych kapliczkach? Zanurzyć się w tajemnicze zaułki dzielnicy i odkryć nieznane dotąd szczegóły? Weź udział w naszej grze terenowej po Pradze-Północ!

W trakcie gry przybliżymy uczestnikom historię Pragi łączącą elementy trzech różnych kultur, zapoznamy z niektórymi słowami z gwary praskiej, pokażemy sylwetki znanych i mniej znanych mieszkańców.

Gra odbędzie się w sobotę 10 czerwca. Zgłaszać mogą się zarówno całe grupy, jak i pojedyncze osoby — towarzystwo zawsze się znajdzie!

Uczestnicy, podzieleni na grupy będą przemieszczać się według ustalonego scenariusza gry. Każda z grup wyposażona będzie w specjalnie przygotowane mapy. Zadaniem grupy będzie odnaleźć wskazane miejsca i poznać ich historię oraz wykonać określone zadanie. Na trasie odnajdą wskazówki, spotkają doświadczonych przewodników Towarzystwa Przyjaciół Warszawy z Oddziału Praga. Gra zakończy się rozdaniem dyplomów.

UDZIAŁ BEZPŁATNY!

Start gry: 10 czerwca, godz. 11.00–11.30

Miejsce startu: Kawiarnia Fochy i Fanaberie

Orientacyjny czas gry: ok. 3 godz..

Zapisy: zgłoszenia należy wysyłać na adres: tonieblaga@gmail.com do dnia 6 czerwca 2017 r. Mail powinien zawierać imiona i nazwiska graczy, ich wiek oraz dane kontaktowe zespołu — e-mail do jednego z uczestników. Liczba zespołów jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń!

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Wróć